Hírek
2012. Július 05. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egymilliomodik látogatóját köszöntötte az ópusztaszeri panoptikum
Az egymilliomodik látogatót köszöntötték az Ópusztaszeri Történeti Emlékpark Panoptikumában szerdán: a kiskunfélegyházi Fokt Krisztina 100 ezer forint értékű ajándékot kapott.
A szerencsés látogatónak Riba Attila dandártábornok, a panoptikum ötletgazdája és Garamvölgyi László dandártábornok, az ORFK szóvivője adta át a nagy értékű kar- és faliórát, valamint CD-lejátszót.
Az ünnepség után Riba Attila az MTI-nek elmondta: 1996-ban, amikor megnyitották a kiállítást, elhatározták, hogy a százezredik látogatót megjutalmazzák. Ezt egy év múlva meg is tudták tenni. Akkor a kétszázezredik látogatót tűzték ki célul, majd a félmilliót, végül az egymillió mellett döntöttek, amit 15 év alatt sikerült is elérniük.
A dandártábornok felidézte: annak idején, mikor megnyitották a tárlatot, nem gondoltak ekkora sikerre. Akkor tíz évre saccolták a 100 ezer látogatót. Az volt a cél, hogy a magyar királyok panoptikumában bemutathassák a királyi koronákat, a reneszánsz részen pedig egy Mátyás korabeli vacsorát eleveníthessenek fel a látogatók számára.
Mostanra évi hatvanezer látogatót fogadnak, ami egy közepes múzeum számára is jó eredmény. A látogatók több mint 90 százaléka magyar - tette hozzá.
Az egymilliomodik látogató, Fokt Krisztina Kiskunfélegyházáról érkezett hatéves lányával. Az MTI kérdésére elmondta, hogy évente többször is ellátogatnak Ópusztaszerre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

