Hírek
2020. Április 08. 07:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egyetemek alapítványi formába szervezéséről kezdődik vita a parlamentben
Az Országgyűlés szerdán tárgyal hat egyetem alapítványi fenntartási formába történő átalakításáról.
A hétfőn kezdődött ülés harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden hat általános vita szerepel.
A képviselők az elsők között mondhatják el a véleményüket a Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszának fejlesztéséről, kivitelezéséről és finanszírozásáról az innovációért és technológiáért felelős miniszter erről szóló törvényjavaslata alapján.
Az ülésnap végén kerül terítékre a felsőoktatási törvény módosítása, amelyhez kapcsolódóan hat intézmény válthat alapítványi fenntartásra: az Állatorvostudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Neumann János Egyetem, a Soproni Egyetem és a Széchenyi István Egyetem.
A parlament húsvét után, április 14-én, kedden fejezi be ülését, amikor a képviselők azonnali kérdéseket és kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
