Hírek
2017. Június 10. 09:28, szombat |
Külföld
Forrás: mti - fotó:illusztráció
Egyelőre nem lesz közös uniós hadsereg
A közeljövőben nem várható, hogy a tagállamok létrehoznák a közös uniós hadsereget - mondta Horváth József biztonságpolitikai szakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
A szakértő szerint a tagállamok még egyszerűnek tűnő kérdésekben sem képesek megállapodni, így nem várható, hogy a közös hadsereg ügyében gyorsan megegyeznének.
Egy európai közös hadsereg felállítása nagyon sok pénzt és időt igényel, ugyanakkor több integrációs kérdést is felvet - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld
Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén
Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre
