Hírek
2011. Augusztus 04. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy hacker mindfelett?
Egyetlen állam hackerei követhették el az utóbbi öt év kibertámadásainak túlnyomó részét.
Melyek egyaránt sújtották az Egyesült Államok, Dél-Korea vagy az ENSZ hálózatait – állítja szerdai jelentésében a McAfee számítógép-biztonsági cég. A jelentés ugyanakkor nem nevezi meg az érintett országot.
A McAfee 14 oldalas összefoglalójában felidézte az elmúlt években regisztrált legkomolyabb hackertámadásokat – a vizsgált időszakban összesen 72 kormány, nemzetközi szervezet és cég rendszereit törték fel az ismeretlen támadók. Meghekkelték például az Egyesült Államok, Tajvan, India, Dél-Korea, Vietnam és Kanada kormánya, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) oldalait éppúgy, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség hálózatát. Az ENSZ-t 2008-ban érte sikeres támadás, s a hackerek által nyitott rés ráadásul ez esetben két évig észrevétlen is maradt – ennyi időn keresztül juthattak belső információkhoz a genfi titkárság ügyeiről.
A biztonságtechnikai cég egyetlen országot sejt a támadások mögött, melyet azonban nem nevez meg – más szakértők azonban nevesítik is az államot: Jim Lewis szerint Kínáról van szó, hiszen a megszerzett adatok számukra különösen értékesek lehetnek. Lewis gyanúsnak tartja azt is, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság oldalát például közvetlenül a 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt törték fel -olvasható az InfoRádió honlapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
