Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2012. Május 15. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Egereken tesztelt műszem segíthet a vakokon

Egereken tesztelt műszem segíthet a vakokon

Egy újfajta műszem egy nap majd helyreállíthatja a látást azoknál az embereknél...

Akik olyan degeneratív szembetegségek következtében vesztették el szemük világát, mint a makuláris degeneráció - olvasható egy egereken végzett kísérletet bemutató tanulmányban.

A rendszer apró, szoláris panel-szerű sejteket használ, melyeket sebészeti úton a retina mögé ültetnek be, egy speciálisan tervezett szemgolyóval, melyet felszereltek egy miniatűr kamerával és egy olyan zseb PC-vel, ami feldolgozza a vizuális adatokat - magyarázta a Stanford Orvosi Egyetem csapata.

A vizuális képeket egy folyékony kristályos mikrokijelzőre vetítik ki, mely a golyókba van beágyazva, hasonlóképp mint a videojátékokhoz használható szemüveg esetében. A képeket a folyékony kristályról a retinába ültetett sejtekre vetítik, ami aztán elküldi a képeket az agynak - számol be a HealthDay.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.