Hírek
2024. Március 30. 08:12, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Duna House: a leggyorsabban a panellakásokat lehetett eladni tavaly

Tavaly az ingatlanpiacon a panellakások keltek el leggyorsabban, eladásukhoz átlagosan 70-90 napra volt szükség, míg a téglalakások lényegesen tovább, 112-140 napig időztek a kínálatban a Duna House adatai alapján.
Az ingatlanközvetítő cég pénteki közleménye szerint az ingatlanpiac tavaly mind a kereslet, mind a megvalósult tranzakciók számának terén elmaradt az előző évektől. A statisztikai hivatal adatai szerint 2022-ben 138 022 hazai ingatlan cserélt tulajdonost, míg a 2023-as évre szóló Duna House becslés ennél harmadával kevesebb, 90 840 tranzakciót jelez.
A Duna House Barométer 2022-es és 2023-as adatai alapján a legrövidebb idő a kelet-magyarországi panelek eladásához kellett az elmúlt két évben, ezek átlagosan 70 nap alatt találtak új tulajdonosra. A nyugati országrész lakótelepi lakásainál tavaly a 2022-es adathoz képest 16 százalékkal 86 napra nőtt az eladáshoz szükséges idő. Hasonlóan alakult a kínálatban töltött napok mennyisége a pesti paneleknél: 15 százalékkal 87 napra nőtt. A budai oldal házgyári lakásai éves átlagban változatlanul 92 nap alatt cseréltek gazdát.
Az összesítés szerint a legidőigényesebb a keleti országrészben elhelyezkedő téglaépítésű lakások eladása volt 2023-ban, ehhez átlagosan 140 nap kellett, ami 11 százalékkal haladta meg az előző évi adatot.
A fővárosban a téglaépítésű lakások eladása a budai kerületekben átlagosan 115 napig, a pesti oldalon 112 napig tartott.
A hazai ingatlanpiacon egyedülálló módon csak Budapest belvárosában gyorsult az ingatlanok forgási sebessége 2022-höz mérten, itt a korábbi 166 napos átlagról közel 20 százalékkal, 134 napra csökkent a sikeres értékesítéshez szükséges napok száma a Duna House adatai szerint.
A cég arra számít, hogy az idén a gyorsuló ingatlanpiacon aktív kereslet mellett az értékesítési idő is csökken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:45, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a Dunántúl északi tájain és az ország középső részében lehetnek a legjobbak a körülmények a holdfogyatkozás megfigy
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!