Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött

Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött

Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.

Az elnök pénteken Truth Social internetes közösségi oldalán megjelent bejegyzésében kifejtette, hogy a NATO "papírtigris" az Egyesült Államok nélkül.

Bírálta a NATO szövetségesek hozzáállását és vonakodását, hogy csatlakozzanak a Hormuzi-szoros újranyitása érdekében szükséges lépésekhez.
"Panaszkodnak a magas olajárak miatt, amit kénytelenek megfizetni, de nem akarnak segíteni a Hormuzi-szoros megnyitásában" – fogalmazott Donald Trump, aki szerint egyszerű katonai műveletről lenne szó a magas olajárak egyetlen okának megszüntetése érdekében.

"Olyan könnyű lenne nekik, nagyon kicsi kockázattal" – írta az elnök, valamint hozzáfűzte: "gyávák, és erre emlékezni fogunk".

Címkék: közel-kelet, trump, USA

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld

A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik

Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld

Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal

2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld

Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén

Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre