Hírek
2012. Május 08. 07:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Curryvel a rák ellen?
Kémiailag vizsgálják a tudósok, hogy a curry képes-e felvenni a küzdelmet a bél rákos daganatai ellen.
A kurkumint, amely a természetben a kurkumin fűszerben fordul elő, már számos jótékony egészségügyi hatással hozták összefüggésbe - írja a BBC.
Laboratóriumban végzett tanulmányok kimutatták, hogy képes legyőzni a rákos sejteket, valamint jótékony hatást fejtett ki a stroke-ban és demenciában szenvedő betegeknél is. Most a kurkumin jótékony hatását vastagbélrákos betegek esetében vizsgálták.
Az Egyesült Királyságban évente mintegy 40 ezer pácienst diagnosztizálnak a betegséggel. A vizsgálatban 40 beteg fog részt venni, akiknek a hagyományos kemoterápiás kezelés előtt kurkumin tablettát fognak adni, összehasonlítva a két módszer hatékonyságát.
Prof William Steward kutatásvezető elmondta, hogy a vastagbélrákot, különösen az áttéteseket, nagyon nehéz kezelni, mert a kemoterápia mellékhatásai is befolyásolják, hogy mennyi ideig tarthat a kezelés.
A szakember elmondta, ha a kurkumin képes lenne felvenni a küzdelmet a rákos sejtekkel, lehetővé válna, hogy a betegek e mellett kevesebb kemoterápiás kezelést kapjanak. Így csökkentve annak mellékhatását hosszabb ideig kezelhetik a betegeket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
