Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2022. Január 14. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Csak a postai dolgozó éberségén múlt, hogy meghiúsult a csalás

Csak a postai dolgozó éberségén múlt, hogy meghiúsult a csalás

Kis híján átutalt háromszázezer forintot egy emődi férfi, hogy a gyermekén segítsen, aki a telefonos csaló szerint balesetet okozott Angliában.

Egy 69 éves emődi férfi feleségének csörrent meg a telefonja 2022. január 12-én a déli órákban. Az asszony értetlenül hallgatta a telefonban neki beszélő férfit, majd a készüléket átadta párjának – közölte rendőrség.

A telefonáló elmondta, hogy gyermekük Angliában balesetet okozott és egy személy olyan súlyosan megsérült, hogy kómában van. A fiúk pedig csak úgy tudja a börtönt elkerülni, ha egy nagyobb összeget átutalnak neki. Egymillió forint körüli összeget kért a telefonáló. A sértett elmondta azonban, hogy jelenleg háromszázezer forintot tud elvinni átutalni, így ebben az összegben maradtak.

A rémült szülő a pénzzel és a kapott instrukciókkal együtt a közeli postahivatalba ment, ahol megkezdte az átutalással kapcsolatos ügyintézést. A postai alkalmazott azonban gyanút fogott a történtek hallatán és jelzéssel élt a rendőrség felé. A tranzakció így nem ment végbe, a sértettnek kára nem keletkezett.

A Miskolci Rendőrkapitányság csalás bűntett kísérlet elkövetésének gyanúja miatt rendelt el nyomozást az eset kapcsán.

Címkék: csalás, csaló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében