Hírek
2021. Július 02. 08:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bűnügyi felügyelet alá helyezték a 8-as főút ámokfutóját
Négy hónapra bűnügyi felügyelet alá helyezte a Veszprémi Járásbíróság azt a közúti veszélyeztetéssel gyanúsított férfit, aki a 8-as főúton száguldozott június 27-én
- közölte a Veszprém Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Ajkai Rendőrkapitányság egy közösségi felületen megosztott videó alapján indított eljárást az ügyben - írták.
A felvétel szerint a sofőr június 27-én délután a 8-as főút városlődi szakaszán személygépkocsijával nagy sebességgel, dupla záróvonalon egy motorost megelőzve áttért a szemközti két forgalmi sávba, majd ott hirtelen irányváltoztatásra kényszerített egy szembejövő autóst. Ezután a szemközti külső forgalmi sávba letérve egy hosszabb szakaszon a forgalommal szemben haladt, miközben két másik szembejövő autóst veszélyeztetett a manőverrel.
A rendőrök kedden vették őrizetbe a személygépkocsit vezető 35 éves kislődi férfit - tették hozzá.
Az ügyészség a sofőr letartóztatását indítványozta, de a bíróság végül bűnügyi felügyeletet rendelt el vele szemben, így lakhelyét november 1-jéig csak engedéllyel hagyhatja el. A rendelkezés betartását a hatóság technikai eszközzel is ellenőrzi.
A végzést az ügyész, valamint a gyanúsított és védője is tudomásul vette, így az végleges - írta a főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
