Hírek
2017. Augusztus 03. 07:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Brutális összegeket költöttünk havonta gyógyszerekre tavaly
Tavaly 140-150 millió receptet váltottak ki a betegek a patikákban, és havonta tízmilliárd forintot költöttek vényköteles gyógyszerekre - írta a Világgazdaság a csütörtöki számában.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) jelentése szerint a receptek többségét az orvosok a szív- és érrendszeri betegségekre, a diabéteszre és társbetegségeire írják fel. A top tízben vannak az emésztési problémák miatt kiváltott gyógyszerek, a neurológiai és reumatológiai betegségekre felírt fájdalomcsillapítók, valamint az asztma és a COPD (krónikus obstruktív tüdőbetegség) kezelésére szolgáló gyógyszerek is. Csak a szív- és érrendszert érintő betegségek gyógyszereire több mint 35 milliárd forintot költöttek a betegek 2016-ban.
A jelentésből az is kiderül, hogy országos átlagban a nők gyógyszerfogyasztása 29 százalékkal meghaladja a férfiakét - olvasható a Világgazdaságban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
