Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2016. Október 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Bombával fenyegetőzött egy férfi a fővárosban - elfogták (VIDEÓVAL)

Bombával fenyegetőzött egy férfi a fővárosban - elfogták (VIDEÓVAL)

Bombariadó miatt kellett kiüríteni egy belvárosi mozit.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint szeptember 30-án 20 óra 34 perckor a BRFK Tevékenység Irányítási Központjába állampolgári bejelentés érkezett arról, hogy egy férfi agresszíven viselkedik és elmondása alapján két bombát helyezett el egy belvárosi moziban, melyeket fel fog robbantani.

A rendőrök a filmszínházat kiürítették, majd a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálatának munkatársai átvizsgálták az épületet, ahol robbanó anyagot, robbantásra alkalmas eszközt nem találtak.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársai N. Pétert 2016. október 1-jén 9 óra 53 perckor a Budapest XIII., Népfürdő utcában elfogták, majd előállították az V. kerületi rendőrkapitányságra. A férfi gyanúsítotti kihallgatása jelenleg is folyamatban van.

A 36 éves budapesti férfi ellen közveszéllyel fenyegetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást – őrizetbe vétele mellett – a Budapesti Rendőr-főkapitányság V. kerületi Rendőrkapitánysága. A rendőrök előterjesztést tesznek N. Péter előzetes letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.