Hírek
2018. December 19. 15:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Bombát találtak Ráckeresztúron
Már elszállították a Ráckeresztúron talált világháborús robbanóeszközöket - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szerda délután az MTI-t.
Gajdos Milán korábban közölte, hogy Ráckeresztúron egy építkezésen második világháborús, szovjet gyártmányú repeszlőszerek és gránátok kerültek elő a Kossuth Lajos utca és a Korniss István utca kereszteződésében. Emiatt 150 méter sugarú körben minden házat kiürítettek, az út érintett szakaszát pedig lezárták.
A korlátozásokat mostanra feloldották.
A tűzszerészek öt 85 milliméteres szovjet repeszlőszert, 29 darab 85 milliméteres szovjet páncéltörő gránátot és egy RPG-40 kézigránátot találtak. A robbanóeszközöket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították későbbi megsemmisítésre - közölte a kommunikációs tiszt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
