Hírek
2012. Február 16. 07:45, csütörtök |
Sport
Forrás: mno.hu/FFT
BL: A Milan fél lábbal már a negyeddöntőben

Kiütötte ellenfelét az AC Milan, így joggal bízhat abban, hogy továbbjut a nyolcaddöntőből, elsőként.
Lehengerlően játszott az AC Milan, nem volt ellenszere az első félidőben az Arsenalnak, már az első negyed órában vezetett a házigazda. Kevin-Prince Boateng egy parádés góllal adta meg az alaphangot a mérkőzésnek. Próbált ébredezni az Arsenal, de nem tudott kibontakozni, remekül zárt a milánói védelem.
A 27. percben aztán még távolabb került a sikertől az Arsenal, amikor Robinho toldotta meg az eredményt eggyel. Zlatan Ibrahimovic futott el a bal oldalon, a brazil támadó elé kanyarított, aki szépen a hosszúba fejelt. Szegény embert az ág is húzza, Arséne Wengernek még a szünet előtt le kellett cserélnie Laurent Koscielny-t.
Ott folytatta a második játékrészben a Milan, ahol abbahagyta. Robinho a 49. percben végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. Még Thierry Henry behozatala sem okozott változást az Arsenal támadójátékában. A háromgólos hátrány ellenére próbált csökkenteni a különbségen a londoni csapat, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
A kegyelemdöfést Ibrahimovic vitte be, Johan Djourou ellen harcolta ki és értékesítette is a tizenegyest a svéd csatár. Kassai Viktor vezette a mérkőzést, a második Milan-gól vitatható körülmények között született, de ezt leszámítva nem vétett nagyobb hibát a magyar játékvezetői kontingens.
AC Milan–Arsenal 4–0
AC Milan: Abbiati – Abate, Méxes, Thiago Silva, Antonini – Seedorf, Van Bommel, Nocerino, Boateng – Ibrahimovic, Robinho
Arsenal: Szczesny – Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs – Rosicky, Ramsey, Song, Arteta – Walcott, Van Persie
Gólok: K. Boateng 15., Robinho 38., 49., Ibrahimovic 79. – tizenegyes
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin
A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport
Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig
A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.
2025. Április 05. 08:01, szombat | Sport
Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben
Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.