Hírek
2014. Április 24. 06:00, csütörtök | Belföld
Banki hátralék hitelből – tilthat-e a fizetésből a bank?

Ebben a témakörben kérdezett egy Németországból hazatérő olvasó, aki hitelből egyenlítette ki banki hátralékát. Kérdése, le tudják tiltani a magyarországi fizetését, vagy csak egy részét?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Németországi tartózkodásom ideje alatt banki hátralék halmozódott fel és ezt egy ugyan azon banknál felvett hitellel egyenlítettem ki, amit sajnos nem tudok fizetni!
Jelenleg Ausztriában dolgozom, de családi okok miatt visszaköltözök Magyarországra és ott dolgozom tovább!
A kérdésem az lenne, hogy be tudják - e hajtani rajtam a tartozást, és ha igen, akkor milyen módon? (a bank tudja a magyarországi lakcímem)
Le tudják tiltani a magyarországi fizetésem, vagy csak egy részét?
Előre is köszönöm!
2014. 04. 01.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hatályos végrehajtási törvény alapján, ha már felmondták a hitelét, akkor a végrehajtó a fizetésnek 30 % maximum 50 %-át letilthatja és ingó végrehajtást is indíthat ismert lakcímén fellelhető vagyontárgyaira. Ha a Bank ingatlan végrehajtást is kért, akkor a tulajdonában álló ingatlan ellen is indulhat végrehajtás.
Fel kellene hívnia a bankot, hogy milyen státuszban van a hitele, mivel lehet, hogy csak egy követeléskezelő cégnek adták el a tartozását és velük részletfizetésben meg tudna állapodnia.
A végrehajtás során is kérhet részletfizetést a végrehajtótól, illetve a végrehajtást elrendelő bíróságtól és ha engedélyezik akkor fizetheti a tartozását részletekben is.
A fizetése végrehajtói letiltását a munkáltatója köteles végrehajtani, mivel ellenkező esetben munkáltatóját meg is bírságolhatják.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Csomós Lilla
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.