Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2017. Április 05. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Átmenetileg mérséklődhet a pollenterhelés

Átmenetileg mérséklődhet a pollenterhelés

Ahol az átvonuló hidegfrontot csapadék is kíséri, ott az elkövetkező napokban átmenetileg lokálisan mérséklődik a pollenterhelés

- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kedden a hivatalos Facebook-oldalán.

A magas szintet elsősorban a platán és a tölgy virágporának mennyisége érheti el, főként az ország délnyugati és középső részén.

A nyír, a fűz, a kőris, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja jellemzően a közepes, a nyárfáé és a juharé az alacsony-közepes tartományban alakul. A gyertyán virágpora továbbra is csak alacsony mennyiségben van jelen.

A kevésbé jelentős allergének közül alacsony koncentrációban már az ostorfa és a dió pollenje is előfordulhat a levegőben - írták.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében