Hírek
2021. Március 06. 08:13, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A vérellátó plazmaadásra kéri a betegségen átesetteket

Koronavírusból felgyógyult plazmadonorok jelentkezését várja az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) - tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
Még több vérplazmára volna szükség a gyógyult betegektől a fertőzöttek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében, ezért azt kérik, hogy aki bizonyítottan fertőzött volt, mielőbb jelentkezzen mintavételre - írták.
Egyre több a plazmakezelésre szoruló beteg, ugyanakkor csökkent a jelentkező gyógyultak száma. A jelenlegi donorszám még többszöri plazmaadással sem elégendő a drasztikusan növekvő igények kielégítéséhez - hangsúlyozták.
Mintavételre minden véradáson lehet jelentkezni, és nem szükséges előzetes bejelentkezés - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok