Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2012. Május 11. 14:05, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A vártnál jobban gyorsult a magyar infláció

A vártnál jobban gyorsult a magyar infláció

Áprilisban a fogyasztói árak 5,7 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban. Jelentős mértékben nőtt az üzemanyagok és a dohányáruk ára, a szolgáltatások az átlagnál kevésbé drágultak.

Egy hónap alatt – 2012. márciushoz viszonyítva – a fogyasztói árak 0,8 százalékkal nőttek. Ezen belül az élelmiszerek szintén 0,8 százalékkal drágultak. Nőtt a tojás, az idényáras élelmiszerek, a csokoládé, kakaó és a párizsi, kolbász ára. Árcsökkenés következett be a cukor esetében. A főcsoportok közül a ruházkodási cikkek árai emelkedtek a legnagyobb mértékben, 2,4 százalékkal, az ilyenkor szokásos szezonális változásoknak megfelelően. Az egyéb cikkek szintén átlag felett drágultak, 1,4 százalékkal, ezen belül járműüzemanyagok ára 3,4 százalékkal nőtt. A szeszes italok, dohányáruk áremelkedése is meghaladta az átlagot. A szolgáltatások és a háztartási energia körében bekövetkezett áremelkedés átlag alatti volt, míg a tartós fogyasztási cikkek ára nem változott egy hónap alatt.

12 hónap alatt, 2011. áprilishoz viszonyítva, az élelmiszerek árai az átlagosnál kisebb mértékben, 4,2 százalékkal emelkedtek. Ezen belül jelentősen nőtt a tojás, a sertészsiradék, a csokoládé, kakaó, a kávé, a sertéshús és a párizsi, kolbász ára. Árcsökkenés következett be a liszt, az idényáras élelmiszerek és a cukor esetében. Az átlagosnál nagyobb mértékben, 12,6 százalékkal emelkedett a szeszes italok, dohányáruk ára. Szintén átlag felett, 9,1 százalékkal nőtt az egyéb cikkek ára, ezen belül a járműüzemanyagoké 18,3 százalékkal, a gyógyszereké, gyógyáruké 3,2 százalékkal. A háztartási energia átlag feletti 7 százalékos áremelkedésén belül a palackos gáz 14,1, a távfűtés 11,7 százalékkal drágult. A szolgáltatások esetében 4,2 százalékos volt az áremelkedés mértéke, ezen belül a szemétszállítás 6,4, a csatornadíj 5,4 százalékkal drágult. A ruházkodási cikkek szintén átlag alatt drágultak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.