Hírek
2016. Augusztus 08. 07:30, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
A terrorizmus új fajtáját alakította ki az Iszlám Állam
Galló Béla politológus szerint a terrorizmus teljesen új fajtáját alakította ki az Iszlám Állam.
A szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában kifejtette, hogy ennek a terrorizmusnak nem közvetlen politikai céljai vannak, hanem áttételesek: zavart és félelmet akarnak kelteni.
Galló Béla úgy nyilatkozott: a francia, a német vagy a belga utcákon sétálva látható, hogy az Iszlám Állam "hellyel-közzel" már elérte, amit szeretett volna, az emberek mindennapi életében ugyanis érezhető a félelem.
A politológus úgy fogalmazott, hogy az Iszlám Állam szerte a világon tudatosan épít a frusztrált és fanatizmusra hajlamos "egyéni vállalkozókra". Őket valamilyen szinten távolról irányítja, hogy terrorcselekményeket kövessenek el, ez ellen pedig nagyon nehéz védekezni, amint azt a közelmúltbeli nyugat-európai események tükrözik - jelentette ki.
Galló Béla arról is beszélt, hogy az ellenőrizetlen bevándorlás növeli a terrorizmus veszélyét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:17, szerda | Külföld
Az új lengyel elnök a magyar-lengyel barátság fontosságáról beszélt
2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld
SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait
Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).