Hírek
2016. Augusztus 26. 16:47, péntek |
Külföld
Forrás: mti.hu
A terrorizmus elleni közös harcról egyeztetett Erdogan és Putyin
A terrorizmus elleni közös harc fontosságáról egyeztetett telefonon Recep Tayyip Erdogan török és Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken - jelentette az Anadolu török állami hírügynökség.
A beszélgetés során Erdogan tájékoztatta Putyint a szerdán megkezdett szíriai török beavatkozás részleteiről. A két fél megállapodott, hogy szeptember elején további tanácskozást folytatnak Kínában a G20-csúcstalálkozó keretében. Az államfők egyetértettek abban is, hogy fel kell gyorsítani az északnyugat-szíriai Aleppó város segélyezését.
Erdogan és Putyin a két ország politikai, a kereskedelmi és a gazdasági kapcsolatainak fejlesztéséről is egyeztetett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
