Hírek
2024. Március 01. 15:23, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A NAV dohánypiaci szereplőkkel egyeztetett az illegális dohánykereskedelem visszaszorítása érdekében

Az illegális dohánykereskedelemmel szemben 2023 nyarán alakított munkacsoportot az adóhivatal, amely legújabb intézkedésként egyeztetésre hívta a piaci szereplőket, valamint az Országos Dohányboltellátó Kft. és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága képviselőit - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
A megbeszélésen a felek megegyeztek, hogy "össztüzet zúdítanak" a feketekereskedelem résztvevőire - írták a közleményben.
A NAV szakemberei az egyeztetésen közös érdek mentén gondolkodtak a dohányipari szereplők képviselőivel. Azonnali és jövőbeni cselekvési irányvonalakat szabtak kommunikációs, bűnügyi, rendészeti és adózási területeteket is érintően.
Megtárgyalták azokat az egymásnak átadható információkat, amelyek az illegális kereskedelem elleni harcban, a keresleti és kínálati oldal visszaszorításában alapozzák meg a felderítési hatékonyságot.
Az egyeztetésen szóba került a jogszabálymódosítások kezdeményezésének lehetősége is, hogy egy egyértelműbb, a hatósági jogalkalmazást jobban támogató jogi környezet adjon alapot a költségvetési bevételek maximális biztosítására.
A találkozón a NAV bűnügyi szakterületének vezetői beszámoltak az elmúlt időszak felderítéseiről, az illegális dohánygyárak felszámolásáról, a nagyobb bűnügyek nyomozásában elért sikerekről, miközben hangsúlyozták, hogy ez a projekt még korántsem befejezett, tennivaló akad bőven.
Kiemelték, a jövőben nagyobb hangsúlyt kap a prevenció és a kommunikáció, amelyben szerepet vállalnak a dohánypiaci szereplők is. A jogsértések terén pedig a bűnügyi, rendészeti és adószakmai szakemberek dinamizálják a kooperációt.
A hagyományos dohánytermékek illegális piacának visszaszorítása mellett kitértek az új típusú dohánytermékek kontrolljára is. A közlemény szerint egységes küldetésnek tekinthető, hogy gátat szabjanak az Elf Bar és a Poco Bar, az ízesített, elektronikus cigaretták - mint népszerű fogyasztói termékek - illegális beszerzési útvonalainak.
A NAV és szövetségesei leszögezték: társadalmi szerepvállalásként közös, elsöprő kampányt kell indítaniuk az ellenőrizetlen helyről származó, egészségre fokozottan veszélyes dohánytermékek térhódításával szemben - olvasható az adóhivatal közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.