Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2022. Március 03. 10:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A Mol tankolási limitet vezetett be szerdától

A Mol tankolási limitet vezetett be szerdától

A Mol 100 literes tankolási limitet vezetett be szerdától - közölte a társaság az MTI-vel.

A Mol nagynyomású kútoszlopain, amelyeket elsősorban kamionok, buszok és mezőgazdasági gépek használnak, továbbra is limit nélkül tölthetik fel járműveiket azok az ügyfelek, akik Mol üzemanyagkártyával rendelkeznek. Abban az esetben, ha nem járműbe, hanem valamilyen tartályba tankol a Mol kártyás ügyfél, akkor a nagynyomású oszlopon 500 liter a megengedett limit - közölték.

A közlemény szerint a döntésük elsődleges oka, hogy minden magyarországi ügyfelüknek elég üzemanyagot tudjanak kínálni, még a tavasszal megkezdődő mezőgazdasági munkálatok idején is, amikor hagyományosan tovább nő a kereslet.

Az olajtársaság emlékeztetett, hogy a magyar kormány hétfőtől 480 forintban maximalizálta az üzemanyagok - a 95-ös motorbenzin és a normál gázolaj - bruttó nagykereskedelmi eladási árát a viszonteladók felé. A lépés miatt a Mol az aktuális árkörnyezetben, a péntektől érvényes nagykereskedelmi listaárhoz képest (benzin: literenként 501,8 forint, gázolaj: literenként 521 forint) jelenleg átlagosan 34,5 forinttal kevesebb bevételt könyvel el literenként.

Hozzátették: ez azonban a világpiaci helyzetnek és a dollár-forint árfolyam változásának megfelelően változhat, a Brent olaj ára ugyanis folyamatosan emelkedik, 2014 óta először átlépte a 100 dolláros hordónkénti árat a napokban, és a forint is jelentősen gyengült a dollárhoz képest. Mindez a nagykereskedelmi árakra is hatással van.

A Mol hangsúlyozta, hogy ügyfeleinek, beleértve a lakossági fogyasztókat is, továbbra is zavartalanul biztosítják mind a 95-ös oktánszámú benzin, mind a dízel piaci ellátását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA