Hírek
2020. December 24. 16:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A mentők az ünnepen is teljes készenlétben állnak
A mentők a karácsonyi ünnepek alatt is teljes készenlétben állnak: Magyarország 255 mentőállomásán egyszerre 1700 mentőápoló, mentőgépkocsi-vezető, mentőtiszt, mentőorvos és mentésirányító lesz szolgálatban
- közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője csütörtökön az MTI-vel. Győrfi Pál kiemelte: karácsonykor a mentőegységek a fővárosban rendszerint napi 700, míg országszerte több mint 2500 esetben nyújtanak életmentő segítséget.
Ilyenkor általában nő a háztartási balesetek száma; gyakoriak a vágott, metszett sérülések a karácsonyfák faragása miatt, valamint a főzés közbeni forrázásos balesetek - sorolta a szóvivő.
Felhívta a figyelmet a szén-monoxid-mérgezés veszélyére, valamint a körültekintő, az út- és a látási viszonyoknak megfelelő közlekedés fontosságára is.
Győrfi Pál azt kérte, hogy az ünnepek alatt is mindenki tartsa be a koronavírus-fertőzés megelőzésének, az egészség megőrzésének szabályait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
