Hírek
2012. Március 03. 07:03, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A magyar devizatörlesztés kifutása gyengítheti a frankot

A magyarországi devizahitelek végtörlesztése is beleszól az euró-svájci frank devizapáros árfolyamába.
A Volksbank treasury igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, hogy február 29-től, vagyis a frankalapú hitelek rögzített árfolyamú végtörlesztésének kifutásával gyengülni kezdhet a frank, és ez áttételesen a még devizahitellel rendelkezők számára is jó lehet.
Kosárszky Gábor a következőképpen magyarázta az összefüggést. Az elmúlt félévben összességében 2,5 - 3 milliárd eurót érő visszaváltott magyar devizahitel jelenhetett meg a devizapiacon. Ezek eredendően magyarországi svájci frankalapú kölcsönök voltak, de hiába forintba fizették vissza az ügyfelek, azt a bankok előbb átkonvertálták euróba, majd így adták meg a korábbi hitelek fedezetéül szolgáló forrásbankoknak a frankhitelt. Mivel minden esetben euróról svájci frankra történő átváltás is volt, ez automatikusan erősen tartotta a frankot az euróval szemben. Ez a hatás azonban a hét közepével megszűnt.
Kosárszky Gábor szerint ebből pedig az következik, hogy a globális kockázatvállalási hajlandóság növekedésével együtt, emelkedni fog az euró-svájci frank devizapáros (vagyis gyengül a frank). A jelenlegi 1,2060-ról akár 1,25-ig is elmehet a következő hetekben. Ez pedig jó hír azoknak, akik nem fizették vissza frankalapú kölcsönüket, mert akár 220 környékére is lemehet a forint svájci frankkal szembeni árfolyama, amely jelenleg 237-240 között ingázik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges