Hírek
2021. Január 31. 18:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A járvány gazdasági hatásaiból való kilábalást is megkönnyítheti a fiatalok szja-mentessége
A 25 év alatti fiatalok személyi jövedelemadó (szja) alóli mentességével a koronavírus-járvány gazdasági hatásaiból való kilábalás is rövidebb, könnyebb lehet
- mondta Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető kutatója az M1 vasárnap reggeli műsorában.
A kutató úgy értékelt: ennek az intézkedésnek rövid és hosszú távú hatásai is lesznek. Rövidtávon növekedhet a foglalkoztatottság, hosszútávon pedig lendületet kaphat a gazdaság növekedése is. Pásztor Szabolcs azt mondta: az szja-mentességgel egy bruttó 300 ezer forintos havi keresetű fiatal 45 ezer forintot spórolhat meg.
Kiemelte: válság idején szükséges ösztönözni a fiatalokat. Etekintetben fontos lépés volt a Diákhitel Plusz program is. Azt mondta: "mozgalmas" éve volt a Diákhitel Központnak, 2020-ban több mint 30 ezer igénylés érkezett hozzájuk.
Pásztor Szabolcs azt is elmondta, hogy a visegrádi országokat - Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Magyarország - nézve a magyar fiatalok foglalkoztatottsága jónak mondható, az uniós szinthez viszonyítva viszont alacsonyabb.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
