Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

A napos-felhős időben többfelé kell záporra, olykor hózáporra készülni, és a szél is gyakran lesz erős - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn reggel a változó felhőzet mellett még hosszabb időre is kisüthet a nap, majd délelőttől erőteljessé válik a felhőképződés és néhol előfordulhat zápor, hózápor. Napközben ismét egyre nagyobb területen megélénkül, a Dunántúl északnyugati, nyugati felén megerősödik az északi, északnyugati szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4-10 fok között valószínű.

Kedden változóan felhős idő várható többórás napsütéssel, elszórtan előfordulhat zápor, hózápor. Az északnyugati, északi szelet élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul, de a szélvédett, kevésbé felhős tájakon ennél pár fokkal hidegebb is lehet. A csúcshőmérséklet 7-12 fok között várható.

Szerdán erőteljes gomolyfelhő-képződésre van kilátás, a gomolyok napközben időszakosan össze is állhatnak. Legfeljebb elvétve alakulhat ki zápor, hózápor. Az északi, északnyugati szelet élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul, de a szélvédett, kevésbé felhős tájakon ennél pár fokkal hidegebb is lehet, míg a maximum-hőmérséklet 9-14 fok között várható.

Csütörtökön közepesen vagy erősen felhős idő várható, helyenként zápor előfordulhat. Az északnyugati, északi szelet sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban mínusz 1 és plusz 5, délután 10-16 fok között alakul.

Pénteken keleten lehet több a felhő, nyugat felé haladva kevesebb felhő és sok napsütés valószínű. Eső, zápor északkelet felé haladva nagyobb eséllyel fordulhat elő. A nyugatias szelet többfelé kísérik erős lökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6, a csúcshőmérséklet 14-20 fok között alakul.

Szombaton közepesen vagy erősen felhős idő valószínű, néhol előfordulhat zápor. Az északias szél déliesre fordul, amelyet élénk lökések kísérhetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3-8, a legmagasabb nappali hőmérséklet 15-21 fok között alakul.

Vasárnap a fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés és száraz idő várható, a délies szél élénk lesz. Hajnalban 4-9, délután 17-23 fok várható.

Címkék: fagy, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében