Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2018. November 28. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

A 2021-es népszámlálásról kezd tárgyalni a Ház

A 2021-es népszámlálásról kezd tárgyalni a Ház

Az Országgyűlés ma kezd tárgyalni a 2021-re tervezett országos népszavazás részleteiről.

A Ház aktuális kéthetes ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden kilenc indítvány általános vitája szerepel.

A képviselők elsőként a Nemzeti Eszközkezelő Programban résztvevők otthonteremtésének biztosításáról szóló kormányjavaslatot értékelhetik, ezt követi a három év múlva esedékes cenzus tárgyalása. A kabinet erről szóló kezdeményezése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2021 nyarán tarthatja a következő országos népszámlálást, amelyen ismét kötelező lehet a részvétel, azt internetes önkitöltéssel vagy interjús módszerrel kell végrehajtani, továbbá ki kell terjednie a lakások összeírására is.

Az ülésnap további részében terítékre kerülnek még a Miniszterelnökséget vezető miniszter javaslatai a kormányzati igazgatást szabályozó és a Hungary Helps Programról, valamint a magyar-székely összetartozás napjáról szóló indítvány is, amelyet a DK-n kívül közösen jegyeznek a parlamenti frakciók.

Az Országgyűlés csütörtökön további indítványok vitáival folytatja ülését, amely december 3-án, hétfőn - a második héten megszokott módon - kérdésekkel és azonnali kérdésekkel zárul.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon

2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld

OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament

A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.