Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2023. Május 12. 09:12, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

83-as út - Az új nyomvonalra terelik át a forgalmat Tétszentkút és Gyarmat között

83-as út - Az új nyomvonalra terelik át a forgalmat Tétszentkút és Gyarmat között

Az új nyomvonalra terelik át a 83-as főút forgalmát Tétszentkút és Gyarmat között péntek délelőtt - írja a minisztérium.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben azt írta: a 83-as főúton Pápa és Győr, M1 autópálya között kétszer kétsávos, új nyomvonal épül. A minisztérium tájékoztatása szerint május 12-én, pénteken a késő délelőtti órákban a főút forgalmát a Tétszentkút és Gyarmat közötti szakaszon a megépített új nyomvonalra terelik át, és ezzel egyidőben megszűnik a Tétszentkútról Csikvándra vezető út lezárása is.

A minisztérium felhívta a figyelmet arra: a 83-as főúton továbbra is félpályás, jelzőlámpás forgalomirányításra kell számítani az új és a régi nyomvonal pályaszerkezetének összezárásához szükséges munkálatok idejére.

A tárca továbbra is kéri az arra közlekedők türelmét és fokozott figyelmét, és a tereléseknél elhelyezett KRESZ-jelzések betartását.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Helyi

„TEMPLOMOKRA SZAKOSODOTT”

Néhány napon belül két vármegyében is ellopta a perselypénzt egy nagykanizsai férfi.

2025. Június 04. 09:54, szerda | Helyi

MÉG MIELŐTT TRAGÉDIA TÖRTÉNHETETT VOLNA

A körmendi rendőrök igazoltatták azt a sofőrt, akinél jelzett az alkoholszonda. Ha ez nem lenne elég a férfit korábban végleg eltiltották a vezetéstől. 24 órán belül mások is fennakadtak a szondás ellenőrzésen.

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.