Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2022. December 21. 07:34, szerda | Belföld
Forrás: mti

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen

Második világháborús eredetű, 500 kilós amerikai légibombát találtak a csepeli Petróleum-öbölben - közölte a MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred a közösségi oldalán kedden.

A robbanótestet csütörtök este a helyszínen hatástalanítják, a rendőrség ezért rövid ideig lezárja Csepel-Ófalu egy részét.

A közlemény szerint kedden egy kotróhajó dolgozói medertisztítás közben bukkantak a nagyméretű robbanóeszközre a csepeli Petróleum-öbölben.

A kiérkező tűzszerész járőrparancsnok megállapította: ahhoz, hogy a robbanótestet el tudják szállítani, a helyszínen hatástalanítani kell.

A biztonságos hatástalanításhoz a rendőrök mintegy 800 méter sugarú körben zárják majd le az érintett területet december 22-én, csütörtökön - tájékoztattak.

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság a police.hu oldalon közölte: az ideiglenes korlátozás elsősorban ipari területet érint csütörtök este 21 órától előre láthatóan két-három órára.

A honlapon közzétett térkép szerint a nagyjából a csepeli Színesfém, Teller Ede és Petróleum utcák által határolt területen, valamint a budai oldalon az Árasztó út környékén levő, elsősorban ipari épületeket a hatástalanítás idejére kiüríti a rendőrség - írták.

Fotó:MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld

Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében