Hírek
2023. Február 21. 08:28, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
1700 kg túlsúly volt a kisteherautón, találja ki, melyik országból indult
Szemmel láthatóan is túlsúlyos volt egy kisteherautó, amit a pénzügyőrök ellenőrizték.
Csaknem 900 liter alkohollal és 1700 kilogramm túlsúllyal próbált átutazni Magyarországon egy román sofőr, de nem engedték tovább a NAV munkatársai, miután ellenőrizték az M1-es autópálya Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán.
A Luxemburgba tartó román autó rakteréből csaknem 900 liter, ismeretlen eredetű alkoholtermék került elő. A sofőr és útitársa azt állították, hogy a rakományt Romániában pakolták fel főnökük utasítására, de ahhoz semmilyen okmányt nem kaptak, a súlyát pedig csak megtippelték. Az autó több mint 5 tonna súllyal közlekedett, ami csaknem két tonnával több a megengedettnél. A pénzügyőrök az ismeretlen eredetű alkoholt lefoglalták, míg a fuvarozó vállalkozás a túlsúly és a jövedéki törvénysértés miatt csaknem egymillió forint bírságra számíthat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
