Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2011. Augusztus 03. 14:43, szerda | Belföld
Forrás: STOP

1014 lóerő, 370 km/óra négy keréken

1014 lóerő, 370 km/óra négy keréken

A tengerentúlon dolgozó Hennessey Performance tuningcég megmutatta, hogyan kell erősebb gépet alkotni a Bugatti Veyronnál.

Az erősebb ez esetben nem egyenlő a gyorsabbal, az 1014 lóerősre és 1286 Nm forgatónyomatékúra hizlalt Cadillac CTS-V Coupé ugyanis minden erejét a hátsó tengelyen keresztül küldi aszfaltra, ami miatt nulla-százas sprintje csupán 3,5 másodperc a Veyron 2,5 másodpercével szemben, hiába beszélünk plusz 13 lóerőről.

Az amerikai tuner két turbót pakolt az alapban is félezer lóerős V8-as szívre, majd új hengerfejekkel és főtengellyel, továbbfejlesztett befecskendezőkkel és a motorvezérlő elektronika teljes átírásával érték el az 1014 lóerős teljesítményt. A 370 km/órás végsebességre képes kupéból a Hennessey mindössze 12 darabot kíván legyártani, azt azonban egyelőre nem tudjuk, hogy mennyiért adják majd a példányokat.

STOP

Címkék: autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.